Stylizacja rzęs – najpopularniejsze metody

W dzisiejszych czasach przedłużanie rzęs to zabieg, na który decyduje się bardzo dużo kobiet. Panie, których natura nie obdarzyła zbyt bujnymi rzęsami z pewnością doceniają tego typu rozwiązania. Jest to także doskonała alternatywa dla osób, które nie mają czasu co rano malować rzęs. Warto zapoznać się z najbardziej popularnymi sposobami przedłużania rzęs.

Jakich rzęs stosuje się do przedłużania?

Podczas przeprowadzania zabiegów mających na celu przedłużanie rzęs można stosować różne typy włosków. Wiele ciekawych informacji na ten temat jest dostępnych na stronie: https://lashpoint.pl. W salonach kosmetycznych stosuje się:

rzęsy naturalne – wykonuje się z futra norek, są one bardzo lekkie i delikatne, jest to bardzo ważne ponieważ w żaden sposób nie obciążają one prawdziwych rzęs.

Rzęsy naturalne mają grubość zbliżoną do siebie, pozwalają one na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu. rzęsy syntetyczne – mają dość regularny kształt, co często powoduje, że efekt nie jest do końca naturalny, nie uczulają, są jednak mało elastyczne i często się plączą. rzęsy jedwabne – wykonane są z naturalnego jedwabiu, przypominają naturalne rzęsy, są niezwykle lekki i delikatne, podobnie jak rzęsy naturalne nie obciążają rzęs, w trakcie snu mogą się pognieść, dlatego trzeba je przeczesać.

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs

W salonach kosmetycznych można znaleźć oferty dotyczące różnych metod przedłużania rzęs. Stosuje się coraz nowsze rozwiązania, które pozwalają na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie: https://lashpoint.pl/stylizacja-rzes.

Najpopularniejsze metody to:

metoda 1:1 – polega na doczepianiu jednej rzęsy sztucznej do jednej naturalnej, metodę tę można wykorzystać tylko na rzęsach w ostatniej fazie wzrostu. Aby zabieg dał naturalne efekty należy go powtarzać co trzy lub cztery tygodnie, aby uzupełnić ubytki. Zabieg trwa około dwie godziny, więc konieczna jest cierpliwość.

metoda 2D – czyli 2;1 polega na doczepianiu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej, jeden włosek nakleja się tak samo jak w metodzie 1:1, natomiast drugi dokleja się u nasady rzęsy naturalnej. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie niebywałego efektu zagęszczenia.

W metodzie 2:1 głównie wykorzystuje się rzęsy z futra norek. Zabieg zwykle wymaga powtórzenia także po około czterech miesiącach.

metoda 3D – czyli 3:1 pozwala ona na osiągnięcie bardzo spektakularnego zagęszczenia. Do jednej naturalnej rzęsy doczepia się rzęsy z norek, zabieg należy powtarzać mniej więcej co miesiąc tak jak w przypadku dwóch poprzednich metod metoda mieszana – jest to połączenie trzech metod, o których mowa była wcześniej/ Stylistka dobiera rodzaj przedłużania do wyglądu i stanu danej partii rzęs. Dzięki temu można uzyskać niezwykle atrakcyjny i efektowny, a także naturalny efekt. Tak zagęszczone i przedłużone rzęsy współgrają z budową i cechami charakterystycznymi danego oka.

Osoby, które mają krótkie i przerzedzone rzęsy z pewnością powinny zdecydować się na skorzystanie z wybranego zabiegu stylizacji rzęs. Dzięki temu mogą całkowicie odmienić swój wygląd i zyskać pewność siebie.

Dodaj komentarz