Jak wybrać firmę do wykończenia nowego mieszkania?

W poszukiwaniu sprawdzonych fachowców remontujących i wykańczających wnętrza warto sprawdzić nie tylko ich portfolio czy stronę internetową pełną efektownych zdjęć, ale i zagłębić się nieco bardziej w ofertę oraz cennik. Na co zwracać uwagę, by wybrać maksymalnie rzetelną firmę z odpowiednimi kompetencjami?

Jak wybrać firmę do wykończenia mieszkania?

6 punktów ważnych w wyborze firmy wykończeniowej

1.Historia firmy i jej doświadczenie Jak długo firma działa na rynku i jak wiele realizacji dotąd ukończyła? O takie rzeczy zdecydowanie warto pytać!

2.Dotychczasowe realizacje i wgląd w portfolio Jeśli firma prezentuje na swojej stronie internetowej szczegółowe portfolio z wykonanych dotąd prac, jak np. https://doskonalewnetrza.pl, to wybitnie podnosi to wiedzę klientów i możliwość sprawdzenia, jaka jest jej stylistyka wykonań oraz czy proponowane wnętrza są nowoczesne i ciekawe. Dodatkowo jest to szansa na sprawdzenie czy firma wykorzystuje nowe technologie i proponuje ciekawe rozwiązania dotyczące instalacji czy np. zabudowy systemów hydraulicznych, sufitowych itd. Jest to również sposób na zainspirowanie się tym, co chciałoby się mieć we własnym mieszkaniu i skorzystanie z gotowych patentów.

3.Opinie klientów Znalezienie kilku opinii od zadowolonych klientów to wskazówka, że rzeczywiście firma działa sprawnie i dba o wykonywane realizacje. Tu warto przejrzeć strony z opiniami w internecie czy nawet fora dyskusyjne w zakresie wykańczania wnętrz.

4.Możliwość sporządzenia umowy na świadczone usługi Warto zapytać, czy przed rozpoczęciem prac firma podpisuje z klientem umowę, w której wyszczególnione będą wszystkie prace, jakie decyduje się w ramach konkretnej ceny wykonać. Umowa jest podstawą do ewentualnych spraw sądowych.

5.Faktura za remont i gwarancja jakości Przed wyborem firmy należy się upewnić jak długą dają gwarancję na wykonane prace i czy w razie jakichś problemów można liczyć na ewentualne poprawki. Na przykładzie firmy wykończeniowej https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html, czy innych renomowanych przedsiębiorstw dobrze jest też poprosić wcześniej o fakturę tak, żeby sprawdzić czy firma działa legalnie. Jeśli faktura za remont nie jest problemem, to znak, że firma ceni swoją pracę i czas klientów i wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków. W czasach wielu fachowców, którzy w trakcie prac znikają czy pobierają zaliczki, za które klient nigdy nie otrzyma rachunku jest to niezwykle istotne!

6.Kosztorys ofertowy i przejrzystość cen Przygotowanie przez firmę wykończeniową kosztorysu prac. Niezbędny punkt zabezpieczający interesy klienta! Większość dobrych firm od tego rozpoczyna rozmowę, ale jeśli firma sama nie wspomina o takim kosztorysie, to warto samodzielnie zwrócić uwagę na potrzebę otrzymania takiej wyceny.

Podsumowując: zanim wybierzesz firmę do wykończenia własnego mieszkania weź kartkę papieru, spisz w/w punkty i upewnij się czy firma jest w stanie udzielić Ci na nie konkretnej, rzetelnej odpowiedzi. Bardzo możliwe, że to nie tylko pomoże w znalezieniu najlepszych fachowców ale i wyeliminuje tych, którzy nie są rzetelni.

Dodaj komentarz