Pralnia na telefon czy warto korzystać?

Pralnia na telefon jest jedną z tych usług, która wielu osobom kojarzy się z czymś, co będzie w przyszłości. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest, ponieważ w większych miastach pralnie już oferują takie usługi. Jest to po części spowodowane zmianami, które nadeszły również i do Polski. Przede wszystkim coraz częściej w mieszkaniach typu kawalerka nie gospodaruje się miejsca na pralkę, a co za tym idzie trzeba sobie radzić w inny sposób.

Pralnia na telefon - nowość

Pralnia na telefon – przyszłość, czy teraźniejszość?

Pralnia na telefon kojarzy się wielu ludziom z czymś, czego nie ma i co jest takim zwiastunem przyszłości. Jednakże tego typu usługi są świadczone w wielu miastach, chociaż są to zazwyczaj większe miasta. Jest to po części spowodowane rynkiem mieszkaniowym, gdyż w coraz większej ilości kawalerek nie przewiduje się miejsca na pralkę. Przyjmuje się, że jeśli w mieszkaniu będzie mieszkała jedna osoba, to może korzystać z alternatywnych form prania. Co więcej, taka sama sytuacja jest z kuchami, które się minimalizuje do minimum z nastawieniem na ich brak.

Pralnia na telefon to duża wygoda

Wbrew pozorom korzystanie z tego typu pralni nie jest przymusem, ponieważ tak naprawdę jest bardzo wygodne. Bardzo popularne są już pralnie samoobsługowe, do których należy zanieść swoje brudne tkaniny, włożyć do pralki, wyprać, a następnie wysuszyć w suszarce elektrycznej. Jednakże nie zawsze wszystkim jest po drodze do pralni oraz czasami zdarzają się takie sytuacje, w których po prostu nie ma można iść i zanieść prania. Wtedy świetnie sprawdzają się pralnie na telefon. Większość z nich ma ciekawą ofertę, która od pewnej kwoty pieniężnej gwarantuje darmowy odbiór i dowóz prania. Co za tym idzie nie ma żadnego problemu związanego z czasem.

Pralnia na telefon - czy warto

Dlaczego warto skorzystać z pralni?

Wiele osób uważa, że warto korzystać z pralni, lecz podobna ilość zastanawia się jaki w tym sens. Okazuje się, że bardzo duży, ponieważ do niektóre tkaniny potrzebują specjalnego prania. Ciężko samemu przywrócić do porządku garnitur, suknię ślubną lub tuliowaną. Oddając te rzeczy do pralni ma się pewność, że zostaną dobrze wyprane oraz obsługa dzięki swojemu doświadczeniu zadba o to, aby nie zostały uszkodzone. Co więcej, należy też pamiętać, ze wiele takich pralni również prasuje ubrania.

Pralnia na telefon

Jak działa pralnia na telefon?

Tego typu pralnie działają zazwyczaj na takiej zasadzie, że dzwoni się lub wysyła sms pod wskazany numer. Następnie oddzwania do nas wyznaczona osoba z pralni w celu potwierdzenia zamówienia usługi i uzgodnienia szczegółów związanych z odbiorem prania. Do mieszkania lub domu przyjeżdża kierowca, który odbiera brudne pranie, a następnie wiezie je do pralni w celu jego wyprania, wysuszenia, wyprasowania oraz ułożenia.

Następnie, gdy wszystkie tkaniny są już gotowe do odbioru, to firma kontaktuje się z nami w celu ustalenie dowozu czystego prania. Co ciekawe, dowóz może być na przykład do miejsca pracy. Odbierając pranie należy zapłacić za usługę. Dzięki temu, że jest to tak wygodne, bardzo wiele osób korzysta z usługi jaką jest pralnia na telefon.

Dodaj komentarz