Pistolet automatyczny, czyli wszystko co musisz wiedzieć o malowaniu natryskowym

Pistolet automatyczny to element zestawu do malowania natryskowego. Malowanie ścian wydaje się chyba najprostszą możliwą czynnością, którą przeprowadza się w trakcie remontu mieszkania. Jednakże jednocześnie wiele osób jest niezadowolona z uzyskanego efektu. Często na ścianach pozostają liczne ślady malowania, które ciężko wyeliminować. Na szczęście istnieje technika, która może w tym pomóc, a jest ona malowaniem natryskowym.

Pistolet automatyczny - malowanie natryskowe

Czym jest malowanie natryskowe?

Malowanie natryskowe wykonuje się przy użyciu kilku podstawowych narzędzi. Pierwszym z nich jest specjalny agregat, który pod wpływem wysokiego ciśnienia wytryskuje drobne kropelki farby na konkretną powierzchnię. Farba napowietrzana jest przez sprężone powietrze. Jeśli chodzi o element, który służy do nakładania, to jest to pistolet automatyczny lub inaczej nazywany pistolet do malowania.

Warto też dodać, że samo malowanie natryskowe nie polega tylko i wyłącznie na malowaniu farbą ścian. Ta technika pozwala również na malowanie blach, mebli oraz innych powierzchni np. płotów. Co więcej, można nawet nakładać tynku, impregnat lub lakier poprzez malowanie natryskowe. Dzięki swoim specjalnym właściwością pozwala ono na uzyskanie wysokiej jakości efektu w szybkim czasie, a więc często używana jest do malowania całych budynków.

Kiedy warto malować natryskowo?

Przede wszystkim malowanie natryskowe jest świetnym wyjściem przy dużych obiektach. Dzięki temu, że jest szybsze oraz oszczędniejsze można zdecydowanie szybciej dokładnie pomalować dużą halę, niż gdyby miałoby się to odbywać z użyciem tradycyjnych metod. Co więcej, jest to też oszczędna metoda i dzięki niej można lepiej gospodarować farbą. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać pistolet do malowania natryskowego, są chropowate powierzchnie, do których ciężko dotrzeć malując wałkiem lub pędzlem.

Jest to prostsze i zajmuje mniej czasu, gdy tego typu trudne powierzchnie maluje się właśnie natryskowo. Co więcej, metoda ta sprawdza się też w momencie, w którym chcemy uzyskać efekt idealnie gładkiej powierzchni. Potwierdzeniem tego jest fakt, że używa się jej w malowaniu ozdobnych elementów i paneli.

Pistolet automatyczny - pistolet do malowania

Czy malowanie natryskowe jest proste?

Niestety, samo malowanie natryskowe nie jest proste i trzeba się tej techniki nauczyć. Najłatwiej to zrobić na jakiejś powierzchni testowej, na której sprawdzi się poziom natężenia strumienia i dopasuje do własnych preferencji. Co więcej, warto pamiętać o tym, że powierzchnię testową również potem można pomalować.

Pistolet automatyczny do malowania

Pistolet automatyczny jest niezbędnym elementem, który jest potrzebny do natryskowego malowania ścian. Na początku jest to skomplikowana czynność, lecz tak naprawdę mając słaby pistolet do malowania ciężko dobrze opanować kunszt. Pistolet powinien być ustawiony w odległości około 20 centymetrów od malowanej powierzchni. Wykonywane ruchy powinny być liniowe oraz nie można przerywać strumienia, ponieważ spowoduje to nieestetyczne plamy. Co więcej, należy też pilnować ilość dostępnej farby w pojemniku.

Dodaj komentarz