Odzież Gill Marine – tam warto zrobić zakupy przed rejsem!

W momencie, gdy pierwszy raz postanowimy wybrać się w rejs statkiem, jachtem lub spróbować swoich sił na żaglach, często zastanawiamy się co powinniśmy spakować. Odpowiednio dobrana odzież może nas uchronić nie tylko przed zmienną pogodą, ale także zapewnić odpowiednią swobodę ruchów. Gdzie warto się wybrać na zakupy przed planowanym rejsem?

Odzież Gill Marine to wygoda i trwałość w jednym!

Obecnie mamy wiele atrakcji wodnych, do których niezbędny jest zakup odpowiedniej odzieży zabezpieczającej. Inne ubrania wybierzemy do sportów wodnych jak surfing czy kitesurfing, inne do swobodnego rejsu jachtem, a jeszcze inne do tzw. żeglowania szuwarowego.

Odzież Gill Marine to wysokiej klasy specjalistyczna odzież przeznaczona dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i znajomości różnego rodzaju zastosowań odzieży, ubrania marki Gill są nie tylko trwałe, ale również zapewniają maksymalną ochronę.

Firma zajmuje się produkcją odzieży żeglarskiej oraz wszystkich akcesoriów sprawdzających się nie tylko podczas wyjazdu nad wodę. Ich ubrania można nosić podczas dalekich wypraw po niezliczonych akwenach, a także wykorzystać do uprawiania wielu innych sportów lub do pracy na świeżym powietrzu.

jaką odzież wybrać na żagle?

Kurtki, bluzy, spodnie żeglarskie – jak odpowiednio skompletować ubranie?

Podstawowym niezbędnym ekwipunkiem żeglarskim są przede wszystkim kurtka i spodnie żeglarskie. Nawet w trakcie słonecznej pogody może być wietrznie podczas rejsu, dlatego zarówno kurtka jak i spodnie żeglarskie muszą być wiatroszczelne i wodoodporne. Wysoki kołnierz kurtki musi zapewniać odpowiednia barierę przed silnym i porywistym wiatrem, a specjalna membrana wbudowana w ubrania powinna zapobiegać wszelkim przemakaniom.

Spodnie żeglarskie lub zamiennie nazywane spodnie sztormiakowe doskonale się sprawdzą podczas delikatnego deszczu lub podczas morskiej bryzy wczesnym chłodnym rankiem, Zapewniają odpowiedni komfort dzięki wyprofilowanej nogawce, która dostarcza odpowiedni przewiew, a jednocześnie utrzymuje optymalną temperaturę. Spodnie są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, nie krępują ruchów i zapobiegają potliwości. Marka Gill Marine oferuje specjalistyczne spodnie na szelkach przystosowane do ciężkich warunków atmosferycznych, spodnie klasyczne oraz cienkie i lekkie spodnie hydrofobowe, doskonale sprawdzające się w najgorętszych okresach.

Co jeszcze warto zabrać na żagle?

Oprócz wygodnej bluzy lub kurtki i spodni żeglarskich, do najpotrzebniejszych rzeczy jakie powinniśmy spakować jadąc na żagle należą także wygodne leginsy, kamizelki asekuracyjne, pianki neoprenowe, okulary i wiele innych części garderoby, które można znaleźć w sklepie internetowym Gill Marine. Marka oferuje także różnego rodzaju akcesoria, jak rękawice i torby żeglarskie, wodoszczelne zegarki z funkcjami blokady i alarmu, noże żeglarskie, jak również różnego rodzaju dodatki w postaci środków piorących, ręczników, ochraniaczy czy wkładek ochronnych.

Dodaj komentarz