Jak usunąć wizytówkę Google?

Jak usunąć wizytówkę Google? Okazuje się, że nie jest to takie proste, jak się na początku wydaje. Co więcej, jest to coraz częściej poruszany temat, bowiem wiele firm zamyka swoją działalność. Nie można też zapomnieć o tych, którzy uciekają przed negatywnymi opiniami próbując usunąć wizerunek swojej firmy i dodać go od nowa.

Jak usunąć wizytówkę Google

Obecnie większość firm bardzo dba o swój wizerunek w sieci. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy chce mieć jak najlepszą opinię. Szczególnie, że jest to związane z faktem, iż praktycznie każdy klient przed skorzystaniem z danego produktu, usługi lub firmy sprawdza jej opinie w internecie. Co więcej, widząc negatywne recenzje rezygnują z danych usług i szukają innej oferty. Dlatego tak ważnym elementem jest utrzymanie pozytywnego wizerunku.

Niestety, w pewnym sensie jest to wyzwanie, bowiem wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wygląda zachowanie przeciętnego klienta. Starają się więc zachęcić do skorzystania ze swoich usług. Co więcej, często robią to w dosyć niemoralny sposób, który polega na wystawianiu negatywnych opinii w sieci konkurencji. Sytuacji nie poprawia fakt, że samo dodanie opinii jest banalnie proste, lecz jej usunięcie może przysporzyć wiele problemów. Wiele osób szuka rozwiązania w postaci usunięcia wizytówki z Google, bowiem uważa, to za najlepsze wyjście z sytuacji.

Jak usunąć wizytówkę Google?

Na początek trzeba wiedzieć, że nie zawsze da się usunąć wizytówkę Google. Nie działają one jak swoje odpowiedniki na Facebooku, ponieważ bardzo często Google tworzy je samo lub po prostu dodawane są przez użytkowników Map Google. Warto też wspomnieć o tym, że zazwyczaj informacje dotyczące firmy pobierane są z ogólnodostępnych źródeł np. CEIDG, więc mogą zawierać błędy.

W momencie, w którym właściciel chciałby nimi zarządzać, to musi stworzyć i zweryfikować profil, a wtedy otrzyma dostęp do zarządzania treścią. Co więcej, samej wizytówki nie można samemu usunąć w momencie, w którym firma w dalszym ciągu działa.

Jak usunąć wizytówkę Google – krok po kroku

  1. Zalogować się na swoje konto w usłudze Google Moja Firma. W momencie, w którym go nie posiadasz musisz je stworzyć i zweryfikować, bowiem, bez tego żaden kolejny krok nie będzie mógł być zrealizowany,
  2. Jak już się zalogujesz to w panelu Moja Firma wybierz zweryfikowaną wizytówkę firmy, którą chcesz zamknąć
  3. Kolejnym krokiem wybranie jest opcji Oznacz tę firmę jako zamkniętą lub usuń ją
  4. Ostatnim krokiem jest wybranie powodu dlaczego wizytówka ma zostać usunięta

Warto też dodać, że opcja usuń wizytówkę usuwa ją tylko i wyłącznie z Twojego konta. Po zaznaczeniu tej opcji, nadal będzie ona widoczna w Google.

Jak usunąć wizytówkę Google - krok po kroku

Gdy nic nie pomoże

Jeśli nawet po zgłoszeniu wizytówki do usunięcia, wróci ona na swoje miejsce to oznacza, że Google otrzymało sprzeczne informacje od użytkowników. Aby, ją w pełni usunąć należy jeszcze raz zgłosić ją do usunięcia i skontaktować się z działem obsługi Google Moja Firma.

Jak usunąć wizytówkę Google? Nie jest wbrew pozorom łatwą czynnością, ponieważ z różnych względów może się to nie udać. Co więcej, nie da się usunąć informacji o firmie, która w dalszym ciągu działa.

Dodaj komentarz