Jak dostać kredyt?

Jak dostać kredyt to pytanie zadaje sobie wiele osób, ponieważ chyba nigdy wcześniej ludzie tak chętnie nie brali pożyczek. Z każdej strony kuszeni jesteśmy różnymi ofertami i każda z nich jest tą najbardziej atrakcyjną. Jak więc dostać dobry kredyt?

Jak dostać kredyt - oferty

Zachęcani z każdej strony

Idąc ulicą, przeglądając Facebooka, a nawet oglądając filmy na YouTube, widzimy reklamy, które zachęcają nas do wzięcia kredytu. Portale sprzedażowe wraz z dużymi sklepami na zmianę kuszą prawdziwymi ratami 0%, które są tymi idealnymi. Doszło nawet do tego, że oferowane jest odroczenie terminu płatności np. „raty 0% bierzesz teraz, a spłacasz po wakacjach”.

Nie ukrywam, że często opłaca się skorzystać z tego typu promocji, ale czasami brzmią one dobrze tylko na reklamie. Przed wzięciem pożyczki warto sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która jest całkowitym kosztem kredytu. Jeśli, jej wysokość jest równa z wysokością kredytu, który chcemy wziąć, to jest to dobra oferta. W takim przypadku warto skorzystać z takiej propozycji, ponieważ nic nas nie kosztuje, a płatność jest rozłożona na uczciwe raty.

Jak dostać kredyt?

Zanim zdecydujesz się na jego wzięcie przeanalizuj, po co chcesz go wziąć i czy będziesz w stanie go spłacić. Często bowiem tak się zdarza, że ludzie biorą kredyty, lecz niestety nie mają środków, aby je spłacić. Warto więc w przypadku mniejszej kwoty zastanowić się, czy nie możemy poczekać miesiąca dwóch i kupić czegoś za gotówkę.

Co oferują banki?

Tak jak wcześniej wspominałem, obecnie jesteśmy kuszeni różnymi ofertami, a same banki muszą rywalizować o klienta. Dzięki temu są w stanie zaproponować różne udogodnienia, z których warto skorzystać. Wśród nich można wymienić:

  • możliwość wyboru comiesięcznego terminu spłaty,
  • odroczenie spłaty pierwszych rat o np. trzy miesiące,
  • możliwość złożenia wniosku kredytowe przez internet lub infolinię,
  • korzystne ubezpieczenie do kredytu.

Biorąc kredyt, warto, więc wybrać bank, w którym dostaniesz najkorzystniejszą ofertę. Możesz sam poszukać takiej propozycji lub skorzystać z oferty doradców kredytowych, którzy w twoim imieniu zajmą się tą kwestią.

Jak dostać kredyt - doradca

Jak złożyć wniosek kredytowy?

Wniosek kredytowy można złożyć, korzystając z trzech kanałów: placówki bankowej, infolinii oraz internetu. Pierwsze dwie opcje są o tyle atrakcyjne, że przed złożeniem wniosku możemy dopytać się o wszystkie kwestie związane z konkretnym kredytem. Myślę jednak, że w dobie internetu i atrakcyjnych ofert, które ważne są tylko przez stronę WWW, to właśnie ten kanał jest najpopularniejszy przy mniejszych kredytach. Pamiętaj, że składając wniosek, nie można tego robić w krótkim okresie czasowym w różnych miejscach. Takie działanie ma negatywny wpływ na ocenę zdolności kredytowej i może bezpośrednio wpłynąć na odrzucenie takiego wniosku.

Wypełnij wniosek

Wypełniając wniosek kredytowy, będziesz musiał podać kilka niezbędnych informacji:

  • swoje dane osobowe,
  • informacje o swoich zarobkach i rodzaju zatrudnienia,
  • liczbę osób na swoim utrzymaniu,
  • informację o zobowiązaniach,
  • kwotę pożyczki, o którą się ubiegasz,
  • sumę miesięcznych opłat, które wynikają z prowadzenia gospodarstwa domowego.

Na podstawie powyższych danych zostanie podjęta decyzja czy kredyt zostanie przyznany. Jeśli składałeś wniosek przez internet, to istnieje duża szansa, że nie będziesz musiał udać się do placówki banku w celu okazania dokumentu, który potwierdza uzyskiwanie dochodu. Weryfikowane jest to w trakcie wypełniania wniosku poprzez zalogowanie się na swoje konto bankowe, na które otrzymujesz wynagrodzenie.

Jeśli pozytywnie przejdziesz weryfikację i otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, to dostaniesz umowę oraz inne niezbędne dokumenty, które zawierają informacje dotyczące kredytu. Jak sam widzisz odpowiedź na pytanie, Jak dostać kredyt nie jest taka trudna jak początkowo mogła się wydawać.

Dodaj komentarz