Bramki magnetyczne w sklepach – kontrola i zabezpieczenie

Dostęp do różnego rodzaju obiektów i stref chronionych, wymaga urządzeń zabezpieczających, jakimi są nowoczesne bramki magnetyczne w sklepach. Urządzenia te mają swoje zastosowanie, gdzie wymagana jest kontrola wejść i wyjść. Bramki obrotowe, uchylne, kołowrotkowe, rozsuwane, antykradzieżowe — są funkcjonalne, estetyczne, wygodne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Jak działają bramki magnetyczne w sklepach?

Bramki antykradzieżowe reagują na etykiety, klipsy montowane na produktach w sklepach. W punktach handlowych, w sklepach samoobsługowych sprawdzają się systemy magnetyczne przeciwkradzieżowe, skutecznie zabezpieczające towar przed kradzieżami i złodziejami. Gdy ktoś próbuje wynieść towar wysyłają sygnały dźwiękowe i świetlne. Nadajniki oraz odbiorniki umieszczone są w bramkach przy wejściach, wysyłają fale elektromagnetyczne o odpowiedniej częstotliwości. Gdy w zasięgu odbiornika znajdzie się zabezpieczenie w postaci elektronicznej metki, lub plastiku zaczepianym do ubrań, to cewka nadajnika przekazuje energię, która gromadzi się w kondensatorze i pobudza mikrokontroler, który wysyła sygnał do odbiornika.

Ograniczanie kradzieży w sklepach

Bramki magnetyczne w sklepach, sygnalizują alarmem pracowników, jeśli zlokalizują niezdezaktywowane lub nieusunięte przez ekspedientów zabezpieczenia, gdy produkt, towar, został prawidłowo zakupiony lub wyrejestrowany. Zapobiega to kradzieżom w sklepach, ułatwia reakcję obsługi lub ochrony sklepu, odstrasza złodziei. Zmniejsza straty finansowe powodowane przez nieuczciwych klientów.

Rodzaje systemów

Bramki magnetyczne różnią się częstotliwością pracy systemów, rozstawami anten, akcesoriami zabezpieczającymi towary, możliwościami zabezpieczenia określonych grup towarowych czy czułością anten. Wyróżnia się zabezpieczenia radiowe, elektromagnetyczne, akustomagnetyczne. Zabezpieczenia i technologie dobierane są tak, aby skutecznie chroniły sklepy i ich towary. Bramki magnetyczne w sklepach odstraszają potencjalnych złodziei swoim wyglądem, spełniając wymagane normy bezpieczeństwa. Różne typy bramek antywłamaniowych posiadają różne technologie, dlatego wykrywają przedmioty na mniejszych lub większych odległościach. Bramki elektromagnetyczne stosowane są w przypadku wąskich przejść, pomiędzy kasami w supermarketach, wykrywają one trudne do zlokalizowania etykiety, które można aktywować i dezaktywować kilka razy.

Zabezpieczenie radiowe sprawdza się w połączeniu z płaskimi etykietami, stosowane są w sklepach odzieżowych. Etykiety lub klipsy na produktach, mają zakodowane odpowiednie informacje, które są zdejmowane przy kasie, klipsy za pomocą specjalnego klucza magnetycznego, a etykiety wyłączane dezaktywatorem. Za pomocą niewidocznych anten, bramki antykradzieżowe wykrywają przedmioty z niezdezaktywowaną etykietą lub klipsem, sygnalizują to światłem i dźwiękiem. Bramki również mogą być wyposażone w licznik klientów, toreb aluminiowych oraz wykrywacze magnesów.

Dodaj komentarz