Kurs Excel Wrocław – czy warto się udać?

Kurs Excel Wrocław jest często wyszukiwaną frazą w wyszukiwarce. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z potencjału jaki jest ukryty w tym narzędziu. Dzięki temu wydawać by się mogło, że świadomość dotycząca tego narzędzia jest dużo większa niż jeszcze kilka lat temu. Niestety, okazuje się, że nie do końca tak jest. Istnieje całkiem duże grono osób, które niestety, ale oszukuje w swoim CV. Jedną z umiejętności, która jest często wpisywana przez wiele osób, to właśnie obsługa oprogramowania Microsoft Office Excel.

Kurs Excel Wrocław

Kurs Excel Wrocław – Zbyt wiele osób twierdzi, że zna Excela

Na początek trzeba przyznać jasno, że nie jest sekretem fakt, iż bardzo wiele osób oszukuje mniej lub bardziej w swoim CV. Niemniej jednak coraz częściej ludzie wpadają na pomysł, aby sprawdzić w internecie, jaką umiejętność warto sobie wpisać do swojego CV, aby lepiej zaciekawić rekrutera. Niestety, ale okazuje się, że wiele stron poleca dodanie umiejętności posługiwania się MS Excel . Jest to o tyle zaskakujące, iż tak naprawdę bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie tak właściwie należy posiadać umiejętności, aby móc stwierdzić, że opanowało się arkusze kalkulacyjne.

Nie jest sekretem fakt, że rekruterzy, którzy poszukują nowych pracowników do działów, w których ważna jest znajomość i swobodne posługiwanie się arkuszem kalkulacyjnym zwracają uwagę na dobrą znajomość MS Excel. Co więcej, duża część na początku patrzy tylko i wyłącznie na ten aspekt i na jego podstawie odrzuca kandydatury. Pod pewnym względem nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ niestety, ale w późniejszym etapie okazuje się, że zdecydowana większość kandydatów przeceniła swoje umiejętności. Nie było by w tym nic złego, gdyby różnice były małe, lecz najczęściej jest to praktycznie brak znajomości tego oprogramowania.

Sytuacji nie poprawia fakt związany z tym, że ludzie nie potrafią prawidłowo określić swoich własnych umiejętności. Najczęściej wpisują np. Microsoft Office Excel poziom słaby, przeciętny, dobry, bardzo dobry czy zaawansowany. Czytając takie CV trudno jest jednoznacznie określić, jakie tak właściwie zdolności posiada taka osoba. Bardzo trudno jest określić wiedzę z tak rozbudowanego oprogramowania, które skierowane jest do różnych branż i ich potrzeb. Wydaje mi się, że nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że wpisywanie w CV przy Excelu poziomu dobry jest porównywalne z wpisaniem „wiedza z zakresu chirurgi na poziomie dobrym”.

Wrocław Kurs Excel Zapisz się już dziś

Excel jak określić swój poziom?

Okazuje się jednak, że tak naprawdę nie ma dobrego sposobu na odpowiednie określenie swojej wiedzy. Co prawda, na oficjalnej stronie Microsoftu dostępne są do zdobycia specjalne certyfikaty, których zdobycie w pewnym stopniu może określić umiejętności, lecz tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że one istnieją. Coraz popularniejszym sposobem na odpowiednie zdobycie wiedzy oraz dokumentu, który opisywałby umiejętności jest udanie się na kurs Excela.

Jednakże, wiele osób od razu zapisuje się na przykład na kurs zaawansowany, a gdy na niego przychodzi, to okazuje się, że posiadają oni nie wystarczającą wiedzę, aby zrealizować taki poziom. Na szkoleniu przekazywane są informacje oraz umiejętności, które już wymagają specjalistycznej wiedzy. W momencie, w którym chętna osoba musi posługiwać się takimi funkcjami jak licz.jeżeli lub indeksami, a potrafi tylko sumować, to nawet najlepszy kurs jej nie pomoże. Oczywiście, zadania praktyczne są bardzo ważne, lecz warto zapisać na się na taki Excel kurs, który będzie dostosowany do posiadanych umiejętności. Czasami lepiej skorzystać z podstawowej oferty i wynieść wiedzę, niż na zaawansowanym poziomie się nudzić.

Jeśli chodzi o to w jaki jeszcze sposób można odpowiednio określić swoje kwalifikacje, to można to zrobić wypisując po prostu znane przez siebie zagadnienia. Tak naprawdę jest to najlepsza z możliwych opcji, ponieważ dzięki niej rekruter dokładnie będzie wiedział czego może się spodziewać oraz poznać Twoje zarówno mocne, jak i słabsze strony. Co więcej, może się okazać, że mimo tego, iż danego zagadnienia nie znasz, ale masz wiedzę z innego, to można ją szybko dostosować do potrzeb firmy.

Dlaczego warto uczyć się Excela?

Excel może budzić różne skrajne uczucia. Niektórzy reagują na arkusze kalkulacyjne z przerażeniem, a inni za to ochoczo czekają na kolejne zadanie. Wynika to z tego, że nie wszyscy są pewni swojej wiedzy oraz praktycznych zdolności. Kurs Excel może być świetną inwestycją zarówno w siebie lub w swoich pracowników. Oczywiście, powinien on być dostosowany do indywidualnych potrzeb, lecz jednocześnie dobrze by było, aby przekazał on fundamentalne podstawy programu, które będą mogły być doskonalone w późniejszym czasie. Obecnie, na rynku pracy są duże braki w zakresie osób potrafiących posługiwać się MS Excel w stopniu zaawansowanym.

Poszukiwanie odpowiednich ludzi do pracy jest o tyle problematyczne, że jak wcześniej wspominałem, bardzo duża ilość osób nie potrafi odpowiednio zdefiniować swoich własnych umiejętności. Często zasypywani są oni odpowiedziami od osób, które nie mają odpowiednich kompetencji, ani nawet podstaw żeby można było je samemu douczyć. W związku z tym faktem, na rynku można spotkać naprawdę wiele ogłoszeń, w których wymagana jest tylko i wyłącznie znajomość programu z arkuszami kalkulacyjnymi. Praktyczne obeznanie może być odpowiedzią na dużą ilość potrzeb ogłaszających się firm.

Warto też dodać, że dzięki temu, iż wiele pracodawców poszukuje osoby, które dla których praca na danych nie będzie czymś strasznym oraz takich, które potrafią dobrze analizować dane, to jest to też swojego rodzaju szansa dla dużej ilości osób. Tak naprawdę, kurs Excel to świetna opcja dla osób, które chcą coś zmienić w swoim życiu. Dzięki niemu mogą się przebranżowić i znaleźć nową, lepiej płatną pracę, która da im więcej satysfakcji. Co więcej, może to być również ciekawa propozycja dla kobiet w ciąży, które mają czas na uczęszczanie właśnie na tego typu kursy. Dzięki temu, po powrocie do pracy będą one mogły ubiegać się o nową posadę.

Wrocław Szkolenie z arkuszy kalkulacyjncyh

Kurs Excel Wrocław – W jakich branżach stosuje się arkusze kalkulacyjne?

Tak naprawdę, to w obecnych czasach w każdej branży wykorzystuje się arkusze kalkulacyjne. Co prawda, są zawody, w których ich znajomość jest obowiązkowa, lecz z biegiem czasu i rozpowszechnieniem się tego programu, pomagają one na różnych stanowiskach. Przeprowadzone badania pokazują, że obecnie większość pracowników w korporacjach musi korzystać z funkcji na przykład do tworzenia raportów związanych ze swoją pracą. Uznaje się jednak, że największą role odgrywają one w sektorze finansów.

Jest to niezwykle użyteczne i praktyczne rozwiązanie, które jest wprost idealne do potrzeb związanych z obliczaniem. Dzięki dużej ilości funkcji oraz możliwości ich własnego tworzenia, arkusze kalkulacyjne codziennie pomagają w pracy tysiącom pracowników, którzy mają za zadanie operować na budżecie firmy, obliczać kredyty, raty oraz różnego rodzaju stopy zwrotu. Program daje do dyspozycji naprawdę dużo i wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile arkusze rozwiązują potrzeb.

Czy z arkusze kalkulacyjne przydają się w warunkach domowych?

Warto też wspomnieć, że kurs Excel Wrocław może idealnie sprawdzić się w zastosowaniach domowych. Przy jego pomocy możesz obliczać różnego rodzaju domowe wydatki. Między innymi mogę być on potrzebny do zarządzania domowym budżetem. Zapisując wszystkie swoje wydatki, wpływy środków oraz kwotę, którą chcemy zaoszczędzić możemy łatwo i przyjemnie kontrolować na co wydajemy pieniądze. Co więcej, już podstawowy kurs przekaże odpowiednią wiedzę, która będzie mogła być stosowana w tego zadaniach.

Kolejnym pomysłem na zastosowanie arkuszu kalkulacyjnego w warunkach domowych jest planowanie posiłków oraz treningów. Podczas diety warto stworzyć dokładny plan spożywania posiłków, który będzie uwzględniał zarówno czas ich spożycia, jak i kalorie. Co więcej, najczęściej osoby, które trzymają dietę również ćwiczą, a arkusze kalkulacyjne idealnie sprawdzają się jako zeszyt do zapisywania swoich postępów. Dodatkowo, można w nich zapisywać poszczególne plany treningowe na dany dzień. Dodając do tego zapisy związane z dietą okazuje się, że wszystkie dane można przetrzymywać online i mieć do nich dostęp w każdym miejscu na świecie.

Excel dlaczego warto się go uczyć

Jak nauczyć się Excela?

Jeśli chodzi o naukę to kurs Excel Wrocław jest coraz popularniejszy. Nic w tym dziwnego, ponieważ są dokładnie dostosowane do potrzeb firm. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wysłanie swoich pracowników na szkolenia Excel Wrocław, których program przystosowany jest do indywidualnych potrzeb. Na szkoleniu przekazywane są wszystkie potrzebne informacje, a całość przebiega głównie na pracy z praktycznymi zadaniami. Szkoleniowiec jest praktykiem i reprezentuje sobą zaawansowany poziom. Dzięki temu jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.

Tworzenie zaawansowanych funkcji jest zdecydowanie łatwiejsze, gdyż przeprowadzone zajęcia dostosowane są do poziomu grupy. Można udać się na kurs podstawowy oraz bardziej zaawansowany, z którego często korzystają firmy. Warto też dodać, że coraz popularniejsze jest szkolenie Excel Wrocław dla osób indywidualnych. Najczęściej dostępne są one w pakietach, w których przechodzi się przez wszystkie poziomy programu np. podstawowy, średnio zaawansowany oraz zaawansowany. Wrocław oferuje szeroką bazę firm, które specjalizują się w Excel szkolenie Wrocław. Dlatego też nie czekaj i zapisz swoją firmę póki dostępne są jeszcze miejsca na poszczególne kursy np. na podstawowy. Zapisy dostępne są zarówno poprzez e-mail, jak i telefonicznie! Wrocław jest dużym miastem, lecz na tego typu szkolenia należy zapisywać się z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.

Kurs Excel Wrocław

Wrocław wyróżnia się na tle innych miast dużą ilością firm, które mają w tym mieście siedzibę swoich działów finansowych oraz takich, w których codziennością jest wykorzystanie Excela. Dlatego też kurs Excel Wrocław jest realizowany właśnie w tym mieście. Warto z nich skorzystać nawet jeśli Twój poziom jest podstawowy, ponieważ w przyszłości możesz wziąć udział w bardziej zaawansowanym szkoleniu. Zapisz siebie lub swoją firmę poprzez e-mail lub telefonicznie. Wrocław jest miastem, które ma duże zapotrzebowanie na pracowników, którzy potrafią w zaawansowany sposób posługiwać się Excelem. Dlatego też warto w siebie zainwestować i wybrać się na szkolenie, które w przyszłości może zaowocować lepszą pracę w mieście Wrocław. Kurs Excel Wrocław – powinieneś na niego postawić.

Dodaj komentarz