Jak zostać blogerem podróżniczym dzięki WordPressowi?

W dzisiejszych czasach możesz łatwo utworzyć blog na dowolny temat. Mało jest jednak tematów bardziej interesujących jak podróże. Prawie każdy uwielbia podróżować, oglądać efektowne zdjęcia i czytać o egzotycznych miejscach. Jednak nauczenie się, jak zostać blogerem podróżniczym, obejmuje kilka kluczowych zadań (przynajmniej, jeśli chcesz to zrobić dobrze).

Krok 1: Wybierz nazwę swojego bloga (i zarejestruj domenę)

Pierwszą rzeczą, której potrzebuje blog podróżniczy, jest nazwa. Kupno domeny to bardzo osobisty proces. Jest jednak kilka wskazówek, które odnoszą się do wielu typów witryn internetowych. Jeśli to możliwe, trzymaj się krótszych nazw. Krótkie nazwy są łatwiejsze do zapamiętania, szybsze do wpisania i częściej słyszalne. Wybierz nazwę z istniejącą domeną .com. Wybierz nazwę, która reprezentuje zawartość Twojego bloga. W większości przypadków korzystnie jest, aby tytuł bloga reprezentował typ treści, które zamierzasz opublikować. Powinien być jak najbardziej szczegółowy. Gdy już zdecydujesz się na nazwę, następnym krokiem w nauce, jak zostać blogerem podróżniczym, jest zarejestrowanie domeny. Wystarczy wpisać domenę, którą chcesz kupić, a kontroler poinformuje Cię, czy jest dostępna. Ponieważ mówimy o tym, jak zostać blogerem podróżniczym, zalecamy trzymanie się nazw, które kojarzą się z wakacjami i wakacjami lub egzotycznymi lokalizacjami.

Krok 2: Wybierz niezawodny hosting

Po nauczeniu się, jak założyć blog podróżniczy, wiele osób utknęło, próbując znaleźć idealnego hosta internetowego. Prawdziwym dylematem jest to, że do wyboru jest wielu dostawców hostingu. Twojego dostawce powinna cechować szeroka gama planów taryfowych. Ponadto powinien oferować różne opcje aktualizacji w miarę rozwoju bloga podróżniczego. Twoja witryna powinna być zawsze dostępna i szybko się wczytywać. Większość hostów internetowych oferuje obecnie wiele opcji, które ułatwią ci życie. Mówimy o automatycznych kopiach zapasowych, witrynach internetowych, łatwych w obsłudze panelach sterowania i nie tylko. Jeśli masz znajomych, którzy prowadzą własne witryny internetowe, zapytaj ich, którego hosta używają i czy są zadowoleni z usługi.

Krok 3. Utwórz listę pomysłów na potencjalne artykuły

W tym momencie masz nazwę domeny i hosting swojego bloga podróżniczego. Teraz, zanim zaczniesz pracować nad jego budowaniem, zalecamy usiąść i przeprowadzić burzę mózgów nad kilkoma potencjalnymi pomysłami. Jedną z rzeczy, która często się zdarza, gdy ktoś rozpoczyna nowy blog, jest to, że ludzie często utkną w fazie „budowania” i nigdy nie siadają do pisania. Inni opublikują artykuł lub dwa na swoich blogach, a następnie przestaną je regularnie aktualizować. Jeśli jednak masz listę pomysłów, które chcesz opublikować, najprawdopodobniej przebrniesz przez początkowy kryzys. Ponadto ten proces pomoże ci zdecydować, w którym kierunku chcesz podążać swoim blogiem. Chcesz skupić się na budżetowych lub luksusowych podróżach? Czy porozmawiasz o konkretnych regionach świata lub udzielisz rad dla cyfrowych nomadów? Być może masz już pomysł na miejsca, które chcesz odwiedzić, ale ten proces pomoże ci udoskonalić twoje pomysły. Odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Jakie były ostatnie podróże i co sprawiło, że były wyjątkowe?
  • Czy jest coś, co chciałbyś wiedzieć o miejscach, do których podróżowałeś, zanim tam dotrzesz?
  • Czy masz jakieś zbliżające się wyjazdy, a jeśli tak, to, jak je planujesz?
  • Czy możesz podzielić się konkretnymi wskazówkami na temat miejsc, w których można się zatrzymać, jak najlepiej wykorzystać budżet lub podobną wiedzę?

 

Dodaj komentarz